Dünya Kupası Heyecanı Uzayda

ÖNERİLENLER

Futbolseverler, Dünya Kupası karşılaşmalarını izlemek için her fırsatı değerlendiriyor.Günlük yaşam, maçların saatlerine göre yeniden düzenleniyor.

Uluslararası Uzay İstasyonu’nda görevli Amerikalı astronotlar Reid Wiesman ve Steven Swanson ile Alman astronot Alexander Gerst için de durum farklı değil.

Alman ve Amerikan astronotlar da Uluslararası Uzay İstasyonu gemisinde sıfır yerçekimine sahip ortamda futbol maçı yaptılar. Yani uzayda eğlenceli bir Amerika-Almanya karşılaşması düzenlendi.

Uzaydaki maçta gol atıldıktan sonra astronotların gol secinçleri görülmeye değerdi. Bu gösteriye dair yine oldukça eğlenceli görüntüler de NASA tarafından yayınlanan bir video aracılığıyla paylaşıldı.

Astronotların, Dünya Kupası maçlarını izlemeleri için NASA, televizyon yayınlarını Uluslararası Uzay İstasyonu’na ulaştırıyor.Dünyadan 370 kilometre uzaklıktaki istasyondan ülkelerini destekleyeceklerini söyleyen ABD’li Reid Wiseman ve Steve Swanson ile Alman Alexander Gerst isimli üç uzay adamı ayrıca ülkelere ve oyuncularına başarı dileklerini iletti.

Ayrıca ABD-Almanya maçı için iddiaya giren astronolardan iddiayı kaybeden ABD’liler saçlarını kestiler.

Futbol heyecanı, sadece Dünya’da değil uzayda da devam ediyor !

 

ÖNERİLENLER

YORUMLAR

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz

FARKLI BİLGİLER

Kozmik Mikrodalga Arka Plan Işıması

Kozmik mikrodalga arka plan ışıması (kısaca: fon ışıması veya fon radyasyonu) 1964 yılında keşfedilen bütün evreni dolduran bir elektromanyetik dalga biçimidir. 2.725 kelvin sıcaklığındaki siyah nesnenin termal ışınımına tekabül eden 160.2 GHz frekansında ve 1.9 mm dalga boyunda...

Güneş Sisteminin En Yüksek Dağı – Olympus Mons

Olympus Mons, Güneş Sistemi'de bilinen en yüksek volkan ve dağdır. Dağ, Mars gezegeninde yaklaşık olarak 18,4°N 134°W / 18, -134. koordinatlarından yer alır. Dünya'nın en yüksek dağı Everest ile karşılaştırılırsa üç kat...

Cüce Gezegen Ceres ve Gizemli Parlak Bölgeleri

Daha önce de sitemizde Ceres ile ilgili bir haber yapmıştık. NASA'nın Ocak ayında çektiği fotoğraflarda gezegen yüzeyinde görülen parlaklıklar bilim adamları arasında tartışma yaratmıştı....