Rus Girişimciler Chelyabinsk Meteoru’nun Parçalarını Satmaya Başladılar

ÖNERİLENLER

Rusya’nın Chelyabinsk bölgesine düşen meteorun parçalarını toplayan bölge sakinleri parçaları eBay ve benzeri sitelerde satmaya çalışıyorlar.

Bölge polis sözcüsü Anjelika Çirkova, internet üzerinden göktaşı satmaya çalışan bir vatandaşın evine baskın düzenlendiğini ve elegeçirilen 60 gram ağırlığındaki taşın, göktaşı olup olmadığı inceleneceğini ifade etti. Çirkova girişimci vatandaşın herhangi bir zehirlenme ihtimaline karşı sağlık kontrolünden geçireleceğini de belirtti. Çirkova ayrıca, bulunan parçaların içeriği bilinmeden ve serfitikasyon izni olmadan, satışlarının yasal olmadığı uyarısında da bulundu. Rus polisi meteor tüccarlarının peşinde.

Şu anda ebay uluslararası açık arttırma sitesinde geçtiğimiz hafta düşen meteorun parçaları olduğu iddia edilen 4 adet ilan bulunuyor.

Chelyabinsk-meteorite-ebay

ÖNERİLENLER

YORUMLAR

  1. Elimde 300 kg Meteorid mevcuttur. Amerika, Hollanda ve Türkiye’nin atom merkezinde analizleri yapılmış olup 1gr içerisinde eser miktarda altın, Toryum, Uranyum gibi elementler barındırıyor. Elimdeki taş için Türkiye’de yapılan analizde göktaşı olup olmadığına dair teşhis konmamışsa da Amerika bu teşhisi koymuştur. Analiz raporları mevcuttur. Türkiye’de teşhis eden Atom Merkezi yetkilisi Ferhat Bozduman tarafından göktaşı olduğu yada olmadığı teşhis edilmemektedir gibi bir açıklama mevcut.. Taş 1gr içerisinde eser miktarda altın, Toryum ve Uranyum gibi elementler barındırıyor,.. Birçok meteoride kıyasla içerisinde çok zengin elementler barındırmaktadır.. Biz bu işte birkaç arkadaş ortağız. 300kg toplamda mevcuttur. Toplu bir şekilde satmayı düşündüğümüz bu taşın gr fiyatını piyasa fiyatının çok altından 23dolar gibi bir fiyattan satışa çıkardık. İlgilenen varsa [email protected] adresimden ulaşabilirler. Lütfen ciddi alıcılar irtibata geçsin!

FARKLI BİLGİLER