Turistlik Uzay Gemisi, Virgin Galactic Düştü!

ÖNERİLENLER

2013 yılında roket gücü altında SpaceShipTwo.
2013 yılında roket gücü altında SpaceShipTwo.

Ünlü milyarder Richard Branson’ın sahibi olduğu Virgin Galactic’in uzaya göndermeyi planladığı yolcu mekiği, deneme kalkışı sırasında yere çakıldı.

Virgin Galactic’in uzay turizm füzesi olan “SpaceShipTwo” (Uzay Gemisi 2) test uçusunda bilinmiyen bir nedenden dolayı kaza yaptı. Kaza sonucunda bir kişi hayatını kaybederken, bir kişi ağır yaralandı.

ABD’de bir hafta içinde gerçekleşen ikinci uzay aracı kazası California’da meydana geldi.

virgingalactic1

Uzay gemisinde bulunan iki pilottan biri hayatını kaybederken diğerinin ağır yaralandığı açıklandı. ABD’de bir hafta içinde meydana gelen ikinci uzay aracı kazası oldu.Uçuşun yapıldığı Kern şehri İtfahiye Teşkilatı’nın raporunda uzay gemisinin Mojave Çölü’ne doğru gittiği belirtilirken, California Otoyol Devriyeside Cantil bölgesinde bir kaza raporu olduğunu bildirdi.

spaceshiptwo

Şirketin sahibi Richard Branson, Twitter hesabından konuyla ilgili bir mesaj yayınladı.

Türkçe: Virgin Galactic ve Scaled ile ilgili destek mesajlarınız için teşekkür ederim. Takımla beraber olmak için hemen Mojave’ye uçuyorum.

Virgin Galactic’e ait ilk ‘özel mülkiyetli’ uzay gemisi olan Uzay Gemisi 2’nin geliştirilmesi ve uçuş denemeleri, Los Angeles’ın kuzeydoğusundaki Mojave Çölü’nde gerçekleştiriliyor. Uzay gemisi ilk uçuş denemesini 2010’da yapmış, uçuş 25 dakika sürmüştü.

Bu kaza Uzay Turizmi ne kadar mümkün ve güvenli sorularını tekrar gündeme getirdi.

_78676557_78676556

 

ÖNERİLENLER

YORUMLAR

FARKLI BİLGİLER