Elon Musk, Tesla Roadster’ı SpaceX ile Uzaya Gönderecek

ÖNERİLENLER

Tesla ve Space X’in kurucusu Elon Musk, Tesla marka Roadster aracını da ‘Falcon Heavy’ ile uzaya göndereceğini açıklamıştı. Musk bu konuda ciddi olduğunu paylaştığı fotoğraflarla ortaya koydu.

Elon Musk, kendi Tesla otomobili Tesla Roadster’ını efsane şarkıcı David Bowie’nin ‘Space Oddity’si eşliğinde Mars yörüngesine yollamayı planladığını açıklamıştı. Instagram hesabı üzerinden yayınladığı yeni fotoğraflarla bunun gerçek olacağını gösterdi.

Musk, kırmızı renki ilk versiyon Tesla Roadster otomobilini roketin kargo bölümündeyken çekilmiş fotoğraflarını paylaştı.
Space X, geminin Mars yörüngesinde ‘Apollo 11’ ile benzer bir kaderi paylaşmadığı sürece Tesla’nın ‘bir milyar yıl’ kadar uzayda kalabileceğini belirtti. Musk, ilk olarak 2013’te fırlatılması planlanan ‘Falcon Heavy’ roketinin nihayet önümüzdeki ay test edilmeye hazırlandığını duyurdu ve Space X tarafından yapılan açıklamaların aksine fırlatmanın 2018 yılına kadar geri çekildiğini söyledi.
Falcon Heavy, şirketin 2010 yılında ilk kez test edilen Falcon 9 roketinin daha güçlü bir modeli ve o zamandan beri 40 kez fırlatma gerçekleşti.

ÖNERİLENLER

YORUMLAR

FARKLI BİLGİLER