Çin Long March 2C Roketi ile Askeri Gözetim Uydularını Yörüngeye Yerleştirdi

ÖNERİLENLER

Çin, Long March 2C roketinde bulunan üç yeni askeri gözetim uydusunu başarıyla yörüngeye yerleştirdi.

Çin ordusu için üç Yaogan-30 Grup 6 gözetim uydusu ile birlikte, roket yerel saatle 23: 43’te Çin’in Sichuan eyaletindeki Xichang Uydu Fırlatma Merkezinden kalktı.

Çin’in devlet kanalı CCTV, üç uydunun “elektromanyetik ortam tespiti ve ilgili teknolojik testler için kullanılacağını” bildirdi. Çin’in Chuangxin-5 uydu takımına katılacak ve şu anda 2017’de başlatılan ilk üçlüden bu yana üç grup halinde fırlatılan 18 Yaogan uydusundan oluşacak.

Çin küresel koronavirüs pandemisinin merkez üslerinden biri olmasına rağmen, ülke salgın boyunca roketler fırlatmaya devam ederken, mühendislerinin ve diğer fırlatma personelinin karantinaya alınmış bir ortamda güvenli bir şekilde korunmasını sağladı.

ÖNERİLENLER

YORUMLAR

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz

FARKLI BİLGİLER

NASA Astronotlarının Görülmemiş Fotoğrafları

                   Kaynak: NASA, Line.do

NASA Hakkında

NASA, (National Aeronautics and Space Administration)(Ulusal Havacılık ve Uzay Dairesi)ABD 'nin uzay programı çalışmalarından sorumlu olan kurum, 29 Haziran 1958 yılında kurulmuştur. Daire, 1...

Ay Yüzeyindeki Aile Fotoğrafı

Düzenlenen altı Apollo görevinden en sonuncusu, 1972 yılında gerçekleştirildi ve o tarihten bu yana Ay’a insan ayak basmadı. Ancak Ay’da yürüme şansı bulan astronotlardan...