National Geographic “Uzaydan Canlı Yayın”

ÖNERİLENLER

National Geographic ve NASA, Uluslararası Uzay İstasyonu ve Houston’daki Görev Merkezi’ne canlı erişim sağlayarak daha önce görülmemiş bir etkinliğe imza atıyor.

Bu görev için hazırlanan HD kameralar, ilk kez gerçek zamanlı olarak Dünya’nın uzaydan çekilen muhteşem ve akıl almaz görüntülerini ekrana taşıyacak. Saatte yaklaşık 27.350 km yol alan Uluslararası Uzay İstasyonu, her 90 dakikada Dünya’nın yörüngesinde tam bir tur atıyor.

Dünya’dan gün batımından gün doğumuna, şehir ışıklarına, şimşeklerden kayan yıldızlara kadar pek çok etkileyici görüntülere şahit olacağız. Astronotlar Rick Mastracchio ve Koichi Wakata Uluslararası Uzay İstasyonu’ndaki yaşamın kamera arkasını gösterecek. Mikro yerçekiminde aylarca nasıl yaşadıklarını, baş aşağı nasıl uyuduklarını, nasıl dinç kaldıklarını, hijyenlerini nasıl sağladıklarını ve herkesin en çok merak ettiği konulardan biri olan tuvaleti nasıl kullandıklarını göreceğiz.

Dünya’yı naklen izlemek isteyenler için; “Uzaydan Canlı Yayın”  15 Mart 02:00’de başlayacak iki saatlik canlı yayını kaçırma! National Geographic ve www.uzay.org ‘da !

Güncelleme: (16 Mart 2014) National Geographic canlı yayını sona ermiştir.NASA tarafından yapılan yayını izlemek için Canlı Yayın sayfamıza bakabilirsiniz.

ÖNERİLENLER

YORUMLAR

FARKLI BİLGİLER