UFO Videoları İlk Kez ABD Deniz Kuvvetleri Tarafından Doğrulandı

ÖNERİLENLER

Daha önce bir UFO araştırma grubu tarafından resmi izin olmadan yayınlanan UFO’larla (Tanımlanamayan Uçan Nesne) havada askeri etkileşimlerin üç videosu, ABD Donanması tarafından 27 Nisan 2020 tarihinde çevrimiçi olarak paylaşıldı.

Yıllar önce ABD Deniz Kuvvetleri pilotları tarafından çekilen görüntüler, görünür bir itiş gücü olmadan hipersonik hızlarda seyahat eden gizemli, kanatsız uçan cisimleri gösteriyor. Amerikan özel araştırma şirketi “To The Stars Academy of Arts & Sciences” tarafından Aralık 2017 ve Mart 2018 tarihleri arasında yayımlanan bu görüntülerde gelişmiş kızıl ötesi sensörlerle tespit edilen cisimler görülüyor.

Kasım 2004’te ve Ocak 2015’te gerçekleşen üç manzara, kısıtlı hava sahasındaki askeri eğitim tatbikatları sırasında F/A-18 Hornet savaş pilotları tarafından kaydedildi. 2004’te çekildiği belirtilen bir videoda sensörler bir hedefe kilitleniyor. Ancak hedefteki cisim hızla ekrandan kayboluyor ve sonra bir daha yeri tespit edilemiyor. 2015’te çekilen iki videoda ise gördükleri şeylerin ne olduğunu anlamaya çalışan savaş pilotlarının ses kayıtları yer alıyor.

Sözcü Gradisher Amerikan CNN televizyonuna, “Tanımlanamayan Hava Fenomenleri” konusundaki şeffaflığın eğitim gören pilotları, hava sahasında pilotların güvenliğini tehdit eden “ihlalleri” rapor etmeye teşvik etme amaçlı olduğunu söyledi. Gradisher, “Bu, tamamen eğitim sahalarımızda sık sık yaşanan UAP ihlalleriyle ilgili. Bu ihlaller uçuş güvenliği ve operasyonlarımızın emniyeti açısından tehdit oluşturuyor” dedi.

Sözcü, “Kamuya açık bu videolar, donanmamızın eğitim sahalarında yaşanan ihlallerin çok küçük bir kısmını yansıtıyor. Yıllar boyunca havacılarımız, videolardaki nesnelerin ne olduğuyla ilgili terminoloji ve teorilerle ilgili algı yüzünden bunları rapor etmedi” diye konuştu. Gradisher, bu cisimlerin ne olduğunu anlamanın tek yolunun pilotlarının bunları rapor etmeye teşvik etmek olduğunu söyledi.

Pilotların kaydettiği gizemli uçan cisimlerin ne olduğu ile ilgili henüz resmi veya değil herhangi bir açıklama veya tanımlama bulunmuyor.

Kaynak:

https://www.defense.gov/Newsroom/Releases/Release/Article/2165713/statement-by-the-department-of-defense-on-the-release-of-historical-navy-videos/

https://www.navair.navy.mil/foia/documents

 

ÖNERİLENLER

YORUMLAR

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz

FARKLI BİLGİLER

NASA Hakkında

NASA, (National Aeronautics and Space Administration)(Ulusal Havacılık ve Uzay Dairesi)ABD 'nin uzay programı çalışmalarından sorumlu olan kurum, 29 Haziran 1958 yılında kurulmuştur. Daire, 1...

Satürn’ün İlginç Uydusu Hyperion

NASA'nın Cassini uzay aracı bugün Satürn'ün bozuk şekilli uydusu Hyperion'a son defa yakınlaşmaya başlayacak.Satürn'ün yörüngesine bulunan Cassini, Türkiye saati ile 15:36 da Hyperion'a 34000...

Soluk Mavi Nokta

Soluk Mavi Nokta, 14 Şubat 1990'da NASA’nın Voyager 1 uzay aracı tarafından Güneş'ten 3,7 milyar mil (6 milyar kilometre) mesafede çekilmiş Dünya'nın fotoğrafıdır. Fotoğraf,...