SpaceX, Güney Kore’nin Askeri İletişim Uydusunu Uzaya Yolladı

ÖNERİLENLER

Amerikan uzay mekiği ve roket üreticisi SpaceX, Güney Kore’ye ait özel bir askeri iletişim uydusunu uzaya fırlattı. Başarılı bir geri iniş yapan füze, 63 günlük rekor geri kullanım süresini 51 güne düşürdü.

Daha önce Astronot Doug Hurley ve Bob Behnken’i Uluslararası Uzay İstasyonu’na götüren Falcon 9 roketi, bu kez Güney Kore iletişim uydusu ANASIS-II’yi yörüngeye taşıdı.

Florida’dan yerel saatle 17: 30’da hareket eden ANASIS-II, yörüngeye girdi.

Uyduyu taşıyan roket, başarıyla yeniden iniş yaptı.

SpaceX’in ticari hedeflerinden biri olan aynı roketi yeniden kullanmak için en hızlı geri dönüş süresinde de yeni bir rekor kırıldı.

Şubat ayında Starlink’in 63 günlük rekor yeniden kullanım süresi kırıldı ve Falcon 9 roketi, 51 gün sonra yeniden kullanıldı.

Kaynak: TRT

ÖNERİLENLER

YORUMLAR

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz

FARKLI BİLGİLER

NASA Astronotlarının Görülmemiş Fotoğrafları

                   Kaynak: NASA, Line.do

Bir Uzay Uçuşu Sırasında Hayatını Kaybeden İlk İnsan: Vladimir Komarov

Vladimir Mihailoviç Komarov (Rusça: Владимир Михайлович Комаров) (16 Mart 1927 Moskova - 24 Nisan 1967 Orenburg yakınları), Sovyetkozmonotu, bir uzay uçuşunda hayatını kaybeden ilk insan.1960'ta uzaya gidecek ilk kozmonot grubuna...

Cüce Gezegen Ceres ve Gizemli Parlak Bölgeleri

Daha önce de sitemizde Ceres ile ilgili bir haber yapmıştık. NASA'nın Ocak ayında çektiği fotoğraflarda gezegen yüzeyinde görülen parlaklıklar bilim adamları arasında tartışma yaratmıştı....